RAR File Extractor – Zip Unzip & File Compressor For PC – Latest Version For Windows (Free Download)

Rate this post

RAR File Extractor is a zip unzip & file compressor app that allows you to extract, open, and decompress rar, zip, and 7z files on your iPhone or iPad. With RAR File Extractor, you can quickly and easily extract files from compressed archives and create new archives.

The latest RAR File Extractor – Zip Unzip & File Compressor for PC has come up with a few updates that are better than the previous version. Want to know those? Here are they:

RAR File Extractor – Zip Unzip & File Compressor Andorid App Summary

Furestic Apps has developed the RAR File Extractor – Zip Unzip & File Compressor for Android. You can find it under the Tools category on Play Store. Since its inception, RAR File Extractor – Zip Unzip & File Compressor has got over 309737+ users on board. For the user rating, it is currently holding a 2.9 rating and the latest version of it is 1.0.1

The latest update of RAR File Extractor – Zip Unzip & File Compressor is Feb 22, 2020 for phones. You can’t use it on your PC directly. So, you have to use an Android emulator like BlueStacks Emulator, Memu Emulator, Nox Player Emulator, etc.

No worries, we will discuss the methods to run it on your computer using the emulators whether you use a PC or Mac. Follow the methods we’ve discussed below.

RAR File Extractor – Zip Unzip & File Compressor App Overview and Details

Bazen RAR ve ZIP ve TAR gibi formatları görürsünüz ve zip dosyasını nasıl açacağınızı / açmayı bilmiyorsunuz veya bu dosyaları açmak istiyorsunuz. Telefonunuzda RAR dosyalarını çıkarın ZIP dosyası okuma veya Android için özü çıkarma. RAR dosyasını okumak istiyorsunuz ancak telefonunuzun açık hava posta dosyalarını desteklemiyor. Birkaç RAR dosya açıcı uygulaması kullandınız, ancak karmaşık ve kullanımı zor. Bu yüzden RAR / Sıkıştırılmış Opener uygulamamıza hoş geldiniz. Bu uygulama kolayca zip dosyalarını açmanıza / okumanıza yardımcı olacaktır.

Uygulamamız zip ve rar çıkarıcı kolay ve çok hızlı hale getirir, kendi zip ve rar dosyasını oluşturmayı da deneyebilirsiniz. Sadece zip çıkarıcı ve zip okuyucu zip açacağı ve RAR kompresör uygulaması, katran, GZ, BZ2 gibi birçok formatı da destekler. , xz, 7z, iso, arj

★ dosya çıkarıcı
Dosyalarınızı ve klasörlerinizi ZIP dosya yöneticisi ile çıkarabilirsiniz. Tüm Dosya Zip Yöneticisi uygulaması, zip dosyalarınızı ve ayrıca açılmamış dosyalarınızı kolayca yönetebilir. Artık tüm eksizi olmayan dosyalarınızı bir klasöre toplayabilir ve sıkıştırabilir ve bunları zip Unzip – Tüm dosyalar kompresörüyle sıkıştırabilirsiniz.

★ dosya kompresör🗜️
Sıkıştırılmış dosyaları göndermek için tüm dosyalarınızı ve büyük klasörlerinizi sıkıştırabilirsiniz. Dosyalarınızı RAR veya ZIP formatında çıkarın ve bireysel dosyalarınızı kolayca zip edebilirsiniz. ZIP Unzip Dosyaları Extractor ve Manager, telefonunuzun dosyalarının sıkıştırılmasını ve yönetimi kolay ve daha uygun hale getirebilir. Bir tıklamayla onları açmak için zip dosyalarınızı düzenleyebilir ve tespit edebilirsiniz. Dosyalarınızı ve klasörünüzü kolayca çıkarabilen dosya çıkarıcı ve zip dosya yöneticisi. ZIP dosyalarını sıkıştırılmış bir klasörde indirin ve bu çıkarıcı uygulamasıyla telefonunuzda onları açın.

Read Also:   Magnetic Field Sensor For PC | How To Download (Windows 7, 8, 10 And Mac)

★ Dosya Extractor – Tüm Dosyalar ve Klasörler Kompresör🗜️
Dosya Extractor-un Zip Telefonunuzun dosyaları size tüm sıkıştırılmış dosyaları gösterebilir. Tüm dosyalar varsayılan olarak sıkıştırılır ve bunları keşfetmek istiyorsanız, bunları keşfedebilir ve onları ZIP Dosya Yöneticisi’ne ayıklayabilirsiniz. MP4, MP3, AVV, ACC, PNG, JPG formatlarını içeren dosyalarınızı sıkıştırın.

özellikleri:
Android Telefonlar için ❇️ZIP dosya çıkarıcı.
❇️Tüm Dosyalar ve Klasör Zip Okuyucu
❇️ Belgelerinizi arttırır
❇️ Videolarınızın dosyalarınızı arttırın
❇️YOU Sesli notlarınızı ve müzik dosyalarınızı içeren MP3 dosyalarınızı zip edebilirsiniz.
❇️ZIP dosya yöneticisi, çıkarılan dosyaları sıkıştırabilir.
❇️YOU, videolarınızı ve zip dosyalarını dosya çıkarıcı ile sıkıştırabilirsiniz.
❇️File Ekstraksiyonu çok daha kolaydır ve ofis belgenizi bu şaşırtıcı uygulama ile kolayca çıkarabilirsiniz.
❇️Best Aracı Tüm dosyaları ve ayrıca fermuarlı olan dosyaları zımparalayan dosyaları açabilir veya sıkıştırabilirsiniz. Dosyalarınızı ve klasörünüzü kolayca çıkarabilen dosya çıkarıcı ve zip dosya yöneticisi.
❇️ Onları şifrelemek için dosyaları sıkıştırabilir, böylece korunabilir ve sıkıştırabilirsiniz.
❇️BOMPRESS🗜️ dosyanızı dosya çıkarıcı ile, böylece boyutunu azaltabilirsiniz
❇️ Dosya boyutu küçültme, boyutunu sıkıştırabilen bu şaşırtıcı uygulama ile yapılabilir ve büyük klasörler sosyal medya uygulamaları yoluyla diğer kullanıcıya gönderilebilir.
❇️File Telefondaki Yönetici Tüm dosya klasörünü telefon dahili depolamada görüntüleyebilirsiniz.
❇️Delete dosyaları kolayca birden fazla dosyayı seçin ve sil
❇️Support RAR dosya türü zip, katran ve 7Z ve diğer sıkıştırma dosya türleri gibi birden fazla format.
❇️ Dosyalarınızı hızlı arama ile birlikte istediğiniz dosyayı arayabilir ve ardından bu dosyayı sıkıştırabilir veya sıkıştırabilirsiniz.
❇️Multiple seçimi, zip için birden fazla öğeyi seçebileceğiniz yerdir.
❇️ Çoklu görüntüler, çoklu MP3 dosyaları ve diğer dosyaları seçin.

Lütfen geliştiricilerimizin e-postalarımız hakkında bize geri bildirim verin. Ayrıca nazikçe bize 5 yıldızla değerlendirerek teşvik edin

Features of RAR File Extractor – Zip Unzip & File Compressor for PC

dosyaları çıkarmak istediğinizde, dosya çıkarıcınızı kullanın.

★ Dosya çıkarıcı
★ Zip dosyalarını açma
★ RAR dosyalarını açma
★ Sıkıştırılmış dosyaları yönetme
★ Dosyaları indirme
★ Dosyaları çıkarma

Install “RAR File Extractor – Zip Unzip & File Compressor” on PC: Windows 10/8/7 & Mac

Installing RAR File Extractor – Zip Unzip & File Compressor on your PC won’t seem a big deal as it’s now, but only if you use NOX app player on your computer. It’s one of the most popular Android emulators you can use today. Let’s get you through the process of how to install RAR File Extractor – Zip Unzip & File Compressor on your PC using NOX:

  • First off, you need to download the NOX player on your computer from here and install it by double clicking the installer.
  • The installation will take a few minutes depending on how fast your PC is. Then, click on launch and run the emulator.
  • Inside the emulator, you can see the Google Play store icon on the top right corner area. Click on it.
  • Play store will ask you to log into your account. Here, use your Google email and password to log in.
  • Then, you can see the play store interface. On the search bar, you need to type RAR File Extractor – Zip Unzip & File Compressor and hit enter to search for it.
  • Once the results come up, you can see the RAR File Extractor – Zip Unzip & File Compressor as the first result. Hit install under this result and it will download and install on your PC.
  • After installation, you can launch the app from the shortcut button or directly from the Play store form the Open button.
Read Also:   Download BA VPN: Fast and Secure VPN For PC/Windows 7/8/10/Mac
RAR File Extractor – Zip Unzip & File Compressor App Specification
App Name: RAR File Extractor – Zip Unzip & File Compressor On Your PC
Devoloper Name: Furestic Apps
Latest Version: 1.0.1
Android Version: 4.4
Supporting OS: Windows,7,8,10 & Mac (32 Bit, 64 Bit)
Package Name: extract.rarzip.files.compressor.unarchiver.zipandunzip.free
Download: 309737+
Category: Tools
Updated on: Feb 22, 2020
Get it On:

Download

Whats New In this RAR File Extractor – Zip Unzip & File Compressor?

null

Conclusion

Overall, the RAR File Extractor – Zip Unzip & File Compressor application is a great option for those looking for an easy way to compress and decompress files. The app is easy to use and provides a wide range of features, making it a versatile tool for managing files.

So, did you find the guide on how to download the RAR File Extractor – Zip Unzip & File Compressor for PC above? If you did, or if you have any questions regarding it, do comment and let us know. We’re here to help.

Disclaimer

We refer the ownership of This RAR File Extractor – Zip Unzip & File Compressor to its creator/developer. We don’t own or affiliate for RAR File Extractor – Zip Unzip & File Compressor and/or any part of it, including its trademarks, images, and other elements.

Here at narechk, we also don’t use our own server to download the RAR File Extractor – Zip Unzip & File Compressor. We refer to the official server, store, or website to help our visitors to download the RAR File Extractor – Zip Unzip & File Compressor.

If you have any query about the app or about narechk, we’re here to help you out. Just head over to our contact page and talk your heart to us. We’ll get back to you ASAP.

What’s your Reaction?
+1
+1
+1

Leave a Comment